Kuidas kasutada KAE Kooli õpetamises

KAE Kooli harjutusi ja videosid saab kasutada nii lisamaterjalina kui põhimaterjalina.

Lisamaterjalina õpilastele, kes jäävad maha ja vajavad järeleaitamist või neile, kellel on igav ja kes tahavad suuremaid väljakutseid. Põhimaterjalina saab kasutada kas ainult KAE Kooli harjutusi kirjalike koduülesannete asemel või harjutusi koos videotega tunni aja vabastamiseks, kasutades “flipped classroom” mudelit. Viimane tähendab seda, et teooriat tutvustava loengu asemel vaatavad õpilased enne tundi kodus lühikesi ja konkreetseid selgitavaid videosid ning tunni ajal jääb rohkem aega õppijat aktiivselt kaasavate meetodite jaoks.

Sammud õpetajale mõlema lähenemise puhul:

1. Tutvu meie harjutuste ja videotega sind huvitavatel teemadel.
  2. Lase õpilastel vaadata KAE Kooli avalehel tutvustavat videot, kus seletame, kuidas KAE Kooli kasutada ning kuidas lisada omale õpetajat. Kui mõnel õpilasel ei ole Google’i ega Facebook’i kontot, tuleb paluda tal see luua. Alla 13. aastastel tuleb seda teha koos vanema abiga.
  3. Anna oma õpilastele koduseks tööks kirjalike ülesannete asemel läbida KAE Kooli harjutusi. Tunni aja vabastamiseks anna neile vaadata ka järgmise tunni teemat selgitavat õppevideot.
  4. Jälgi õpetaja vaatest jooksvalt õpilaste sooritusi. Seal saab vaadata nii kogu klassi tehtud harjutusi korraga kui ka iga õpilase sooritusi eraldi.
  5. Tunnis tegele vabanenud aja arvelt õpilaste personaalse abistamisega harjutuste lahendamisel. Ärata lastes huvi teema vastu - räägi ja näita, miks see on kasulik või äge. Ole julge ja kasuta aktiivõppe meetodeid, mis panevad lapsi tunnis aktiivsesse ja juhtivasse rolli. Lastele meeldib, kui neisse suhtutakse tõsiselt. Tunni lõpus tegele hädas olevate õpilastega, võttes ette konkreetsed ülesanded, mis neil välja ei tulnud. Harjutustundi võid korraldada nii tavalisel moel, kui ka arvutiklassis KAE Kooli kasutades.

Head õpetamist ja küsimuste korral võta julgelt ühendust: robert.peetsalu@gmail.com.

Järgmiseks

Tutvu materjalide ja tarkvaraga

Uuri Khan Academy edulugusid või kuidas parandab KAE Kool klassitundi

KAE Kooli toetajad ja partnerid:

« KAE Kooli avalehele.