Miks te teete KAE Kooli?

Sest tahame, et igaüks saaks õppida seda, mida tahab siis, kui tahab, omas tempos, tõhusalt ja tasuta. KAE Kooli õppekeskkonna loomine Khan Academy eeskujul on sellele lähenemiseks parim teadaolev viis.

Mille poolest on KAE Kool erinev paljudest teistest e-õppe võimalustest internetis?

Me ei koonda maailma parimaid õpetajaid ega kõige laiaulatuslikumat õppematerjalide kogumikku, kuid kindel on see, et me ei paku ka pikki ja igavaid loengusalvestusi ega allalaetavaid slaidiesitlusi. Suudame muuta õppimise sõlttuvusttekitavalt kergeks, pidevaks ja mänguliseks. Toome eestikeelsesse haridusse seda, mis juba töötab inglisekeelses.

Kas te järgite kooli õppekava? Milliseid teemasid te plaanite katta?

Seni loodud KAE Kooli materjalist käsitleb enamik kooli õppekavas leiduvaid teemasid, kuid soovime tulevikus katta suuremat teemade ala, kui kooli õppekava ette näeb. Sedasi saavad õpilased minna just nii süvitsi kui tahavad.

Ma olen õpetaja või lapsevanem ja tahan kasutada KAE Kooli õpetamisel või oma lapsega. Kuidas ma seda teen?

Soovitame lugeda meie juhendit õpetajatele.

Ma tahan ka videosid teha. Kuidas ma neid teen?

Õppevideosid saab igaüks hakata tegema päevapealt ja leida samal päeval juba vaatajaid avaldades videosid oma Youtube'i kanalis. Kuidas? Seda õpetame meie videote tegemise juhendis.

Kuidas ma saan abiks olla?

Abiks olemise võimalusi on palju. Tutvu nendega rubriigis Aita kaasa.

Millest te kulusid katate? Millele te kulutate?

Oleme seni ajanud läbi minimaalse varalise koorma ja töötajate arvuga, et näha, kui kergelt leviv ja elujõuline on meie algatuse idee ning kui palju ja mis valdkondade tööd saame organiseerida vabatahtlike jõul või peame katma tasustatavate töökohtadega. Järeldus on, et minimaalne palgaline koosseis kõige olulisemate tulemuste saavutamiseks on kaks: eestvedaja ja veebiarendaja ning kindlasti vajavad tulemuspõhist töötasu videote autorid. Meie rahastus on tulnud ühekordsetest toetustest Euroopa Noored Eesti büroo ja Hasartmängumaksu nõukogu projektitoetustest vastavalt ühe- ja pooleaastase projekti kestvusega. Kuna meie kulud on väikesed, näeme edaspidi peamise kulude katteallikana Eesti Infotehnoloogia sihtasutust ja vähemal määral projektipõhiseid toetusi ja annetusi.

Kas te olete huvitatud KAE Koolist äri tegema?

Ei. Me näeme haridust ühiskondliku hüvena, mis peab olema ligipääsetav kõigile õpihimulistele ja püüame viia miinimumini kõik tõkked, mis hoiavad inimesi õppimast. Teenustasu on lihtsalt üks järjekordne tõke. Reklaam on õppija koormamine liigse infoga.

Samas kui otsite oma rahale maksimaalse sotsiaalse väärtusega väljundit, võiksime sel teemal suhelda. KAE Kool on kergesti mõõdetav, skaleeritav ja mõjus viis Eesti rahva harimiseks.